| Brand compatibility | Huawei |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Huawei OSX040N01-I |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | SFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40-85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 10GBASE-ER |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 40000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver standard | ER |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1550 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Lanview
Riferimento: 828130
Marca: ProXtend
Riferimento: 670504-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 407-BCDH
Marca: Lanview
Riferimento: 02317346
Marca: Lanview
Riferimento: AT-QSFP28-LR4
Marca: Lanview
Marca: Cambium Networks
Marca: Allied Telesis
check_circle
check_circle