| Form factor | SFP |
| Hot-swap | Yes |
| Product colour | Steel |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Number of products included | 1 pz |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | SFP |
| Link budget | 7.5 dB |
| Maximum transfer distance | 550 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Rx wavelength (max) | 850 nm |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Tx wavelength (max) | 850 nm |
| Wavelength | 850 nm |
| Brand Name | Allied Telesis |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 728987-B21-HIGH-RFB
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: JD107A
Marca: Lanview
Riferimento: 828130
Marca: ProXtend
Riferimento: PAN-SFP-PLUS-T, PAN-SFP-PLUS-T _BASE T
Marca: Lanview
Riferimento: AT-SPBD20LC-I_13
Marca: Lanview
Riferimento: DS-SFP-FC16G-SW-RFB
Marca: Cisco
Marca: AMG
Riferimento: MMA1L30-CR
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10GLRLC-T
Marca: Lanview
Riferimento: TL-SM321B-2
Marca: Lanview
check_circle
check_circle