| Brand compatibility | D-Link |
| Certification | MSA |
| Compatible products | D-Link DEM312GT2 |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| SFP transceiver standard | SX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: MGB-TSX
Marca: Lanview
Riferimento: FG-TRAN-SX, FN-TRAN-SX, FR-TRAN-SX
Marca: Lanview
Riferimento: W127008287
Marca: Lanview
Marca: Lanview
Riferimento: AT-QSFP28-LR4
Marca: Lanview
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: EXTREME NETWORKS AA1419069-E6
Marca: Lanview
Riferimento: FN-TRAN-SFP28-SR
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-BX-U-20
Marca: Lanview
Riferimento: E1MG-BXD
Marca: Lanview
check_circle
check_circle