| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Module configuration | 512M x 4 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 3PL82AA, CT16G4DFD8266, L43760-001, M378A2K43CB1-CTD
Marca: CoreParts
Riferimento: FRU5M30Z71649
Marca: Lenovo
Riferimento: 774174-001B
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Samsung
Riferimento: 633542-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: KTH-PL313LV_8G, 604502-B21, 605313-071, 606427-001, 647877-B21
Marca: CoreParts
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 726719-B21, 589990
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: P00920-H21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 416474-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 647897-B21, 606427-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: FRU5M30V06809
Marca: Lenovo
check_circle
check_circle