Descrizione
Specifiche
Design
| Market positioning | Business |
| Product colour | Black |
Display
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Display brightness (min) | 200 cd/m² |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 24 " |
| Display diagonal (metric) | 60 cm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920 x 1080 Pixel |
| Display technology | LCD |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| HD type | Full HD |
| LED backlight | No |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| NTSC coverage (typical) | 72 % |
| Panel type | IPS |
| Response time | 5 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Screen shape | Flat |
| Touchscreen | No |
| Viewable size, horizontal | 52.704 cm |
| Viewable size, vertical | 29.646 cm |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
Ergonomics
| Height adjustment | No |
| On Screen Display (OSD) | No |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -2 - 21 ° |
| VESA mounting | Yes |
Multimedia
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Built-in speaker(s) | No |
Network
Operational conditions
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
Other features
| Digital signal format system | Not supported |
| Image size | Y |
| Off Timer Plus | Yes |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Warranty period | 2 anno/i |
Packaging content
| Cables included | HDMI/Power |
| Power cable length | 1.5 m |
Packaging data
Performance
| AMD FreeSync | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | No |
Ports & interfaces
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 0 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Headphone out | No |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 0 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
Power
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 15 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (max) | 25 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Power supply type | External |
Vendor information
| Brand Name | Samsung |
| Warranty | 1 |
Weight & dimensions
| Depth (with stand) | 17.51 cm |
| Depth (without stand) | 3.62 cm |
| Height (with stand) | 42.85 cm |
| Height (without stand) | 32.04 cm |
| Weight (with stand) | 2400 g |
| Weight (without stand) | 2000 g |
| Width (with stand) | 54.07 cm |
| Width (without stand) | 54.07 cm |
Dettagli del prodotto
125 Articoli
Nuovo
Scheda tecnica
- Tipo di pannello
- IPS
- Posizionamento di mercato
- Business
- Consumi (modalità spento)
- 0.3 W
- Rapporto d'aspetto nativo
- 16:9
- Tempo di risposta
- 5 ms
- Forma dello schermo
- Flat
- NVIDIA G-SYNC
- No
- AMD FreeSync
- No
- Tecnologia flicker-free
- Yes
- HDMI
- Sì
- Inclinazione regolabile
- Yes
- Classe di efficienza energetica (SDR)
- E
- Classe di efficienza energetica (HDR)
- Not available
- Formato del segnale digitale
- Not supported
- Modalità Salva vista Samsung
- Yes
- Display-Technologie
- LCD
- Schnittstelle für Schalttafeleinbau
- 100 x 100 mm
- VESA-Montage
- Yes
- Anzahl der Farben anzeigen
- 16.7 million colours
- Anzeigediagonale (metrisch)
- 60 cm
- Betrachtungswinkel horizontal
- 178 °
- Betrachtungswinkel, vertikal
- 178 °
- Kontrastverhältnis (typisch)
- 1000:1
- Bildschirmanzeige (OSD)
- No
- Anzahl der HDMI-Anschlüsse
- 1
- Breite (mit Ständer)
- 54.07 cm
- Gewicht (mit Ständer)
- 2400 g
- Höhe (mit Ständer)
- 42.85 cm
- Tiefe (mit Ständer)
- 17.51 cm
- DisplayPorts Menge
- 0
- Wi-Fi
- No
- Kabel enthalten
- HDMI/Power
- Eingebautes Mikrophon
- No
- Ethernet-LAN
- No
- AC-Eingangsspannung
- 100 - 240 V
- Stromverbrauch (typisch)
- 15 W
- Stromverbrauch (Standby)
- 0.5 W
- Stromverbrauch (max.)
- 25 W
- Berührungssensitiver Bildschirm
- No
- Bildschirmauflösung
- 1920 x 1080 Pixel
- Diagonale anzeigen
- 24 "
- LED-Hintergrundbeleuchtung
- No
- Höhenverstellung
- No
- Neigungswinkelbereich
- -2 - 21 °
- HDMI-Version
- 1.4
- Maximum Bildwiederholfrequenz
- 100 Hz
- HD-Typ
- Full HD
- Anzahl der VGA (D-Sub) Anschlüsse
- 1
- Brand Name
- Samsung
- Warranty
- 1
- Betriebstemperatur (TT)
- 10 - 40 °C
- Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)
- 10 - 80 %
- Stromversorgungstyp
- External
- Produktfarbe
- Black
- Eingebaute(r) Lautsprecher
- No
- Eingebaute Kamera
- No
- Mini DisplayPorts Menge
- 0
- Displayhelligkeit (typisch)
- 250 cd/m²
- Sichtbare Größe, horizontal
- 52.704 cm
- Sichtbare Größe, vertikal
- 29.646 cm
- Eingebauter USB-Hub
- No
- Kopfhörer raus
- No
- Energieeffizienz-Skala
- A to G
- Energieverbrauch (SDR) pro 1000 Stunden
- 15 kWh
- Breite (ohne Ständer)
- 54.07 cm
- Gewicht (ohne Ständer)
- 2000 g
- Höhe (ohne Ständer)
- 32.04 cm
- Tiefe (ohne Ständer)
- 3.62 cm
- NTSC-Abdeckung (typisch)
- 72 %
- Response time measurement type
- GTG (Gray to Gray)
- Warranty period
- 2 Jahr(e)
- Länge des Stromkabels
- 1.5 m
- Marketingname für das dynamische Kontrastverhältnis
- Mega Contrast
- Anzahl der USB-Typ-B-Upstream-Ports Menge
- 0
- Displayhelligkeit (min)
- 200 cd/m²
- Image size
- Y
- Standart
- Simple stand
- Off Timer Plus
- Yes
Riferimenti Specifici
- ean13
- 8806095803067
- MPN
- LS24D302GAUXEN