| Colour name | Raven black |
| Front bezel colour | Black |
| Product colour | Black |
| Anti-glare screen | Yes |
| Backlight type | W-LED |
| Colour depth | 8 bit |
| Colour gamut | 99 % |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000000:1 |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Display diagonal | 23.8 " |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 2560 x 1440 Pixel |
| Display technology | LCD |
| HD type | Quad HD |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| LED backlight | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Pixel density | 80 ppi (punti per pollice) |
| Pixel pitch | 0.2058 x 0.2058 mm |
| Response time | 6 ms |
| Response time (fast) | 4 ms |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage (typical) | 99 % |
| Touchscreen | No |
| Viewable size, horizontal | 53.5 cm |
| Viewable size, vertical | 31.11 cm |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Adjustable height (max) | 15.5 cm |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Pivot | Yes |
| Pivot angle | -90 - 90 ° |
| Swivel angle range | -45 - 45 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 23.5 ° |
| VESA mounting | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ethernet LAN | No |
| Certification | EU Energy Label (C-class)/Eyesafe Certified 2.0/TCO Certified 10.0/TCO Edge 2.1/TÜV Rheinland Eye Comfort Certification (5-star)/TÜV Rheinland Flicker Free/TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| USB charging port | Yes |
| Video colour modes | BT.709 |
| Cables included | DisplayPort/HDMI |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| Quick start guide | Yes |
| Stand included | Yes |
| AMD FreeSync | No |
| Low Blue Light technology | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 11 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort out quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Headphone out | No |
| Number of upstream ports | 1 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | No |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 14 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 11 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | D |
| Energy efficiency class (SDR) | C |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (max) | 65 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 12 W |
| Power supply type | Internal |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR/EPEAT Gold |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
| Bezel width (bottom) | 1.15 cm |
| Bezel width (side) | 2 mm |
| Bezel width (top) | 2 mm |
| Depth (with stand) | 19 cm |
| Depth (without stand) | 4.53 cm |
| Height (with stand) | 50.58 cm |
| Height (without stand) | 31.58 cm |
| Weight (with stand) | 5100 g |
| Weight (without stand) | 3000 g |
| Width (with stand) | 53.98 cm |
| Width (without stand) | 53.98 cm |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: W129159511
Marca: Lenovo
Riferimento: W129020402
Marca: Samsung
Riferimento: 832993
Marca: Fujitsu
Riferimento: W128896511
Marca: LG
Riferimento: W128346621
Marca: Lenovo
Marca: DELL
Riferimento: W128924624
Marca: Samsung
Riferimento: W129162135
Marca: Samsung
check_circle
check_circle