Descrizione
Category 6A Enhanced Premise Horizontal Cable (625MHz), Indoor/Outdoor, 4 Pair, 23 AWG Solid Bare Copper Conductors, U/UTP, Riser-CMR/CMX Outdoor, PVC Jacket
Specifiche
Features
| AWG wire size | 23 |
| Cable class | Category 6A |
| Cable fire class | Eca |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable standard | Cat6a |
| Cable type | U/UTP |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 | No |
| Connector 1 gender | No |
| Connector 2 | No |
| Connector 2 gender | No |
| Connector gender | No |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Frequency | 625 MHz |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Product colour | Black |
Operational conditions
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
Vendor information
| Brand Name | Belden |
| Warranty | 10 |
Dettagli del prodotto
2026-05-07
Nuovo
Scheda tecnica
- Verkabelungstechnik
- 10GBase-T
- Ethernet-Schnittstellentyp
- 10 Gigabit Ethernet
- Connector-Geschlecht
- No
- Kabelart
- U/UTP
- Jackenmaterial
- Polyvinyl chloride (PVC)
- Frequenz
- 625 MHz
- Kabelabschirmung
- U/UTP (UTP)
- Kabelstandard
- Cat6a
- Leitermaterial
- Copper
- Stecker 1
- No
- Stecker 1 Geschlecht
- No
- Stecker 2
- No
- Stecker 2 Geschlecht
- No
- AWG-Drahtgröße
- 23
- Brand Name
- Belden
- Warranty
- 10
- Betriebstemperatur (TT)
- -40 - 75 °C
- Lagertemperatur (TT)
- -40 - 75 °C
- Datenübertragungsrate
- 10000 Mbit/s
- Produktfarbe
- Black
- Brandklasse Kabel
- Eca
- Klasse Kabel
- Category 6A
Riferimenti Specifici
- Codice a barre UPC
- 612825379430
- MPN
- 2148A 0101000