| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Adjustable output voltage | No |
| Certification | CE |
| Detachable power connectors | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 36 W |
| Output voltage | 12 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Product colour | Black |
| Purpose | Universal |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Included power plug types | EU |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Connector(s) | 5.5*2.5 |
| AC adapter output current | 3 A |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Plug 1 dimensions | 5.5*2.5 mm |
| Power | 36 W |
| Power consumption (standby) | 0.1 W |
| Brand Name | CoreParts |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 696694-001
Marca: HP
Riferimento: 0A001-00055100, 04G266008920,ADP-90CD DB,04G266010901,04G2660060
Marca: Asus
Marca: Zebra
Riferimento: 0DELL-PA901C
Marca: Dell
Riferimento: 0957-2230, 0957-2271
Marca: HP
check_circle
check_circle