Descrizione
Powerful USB-C® charging
Charge your laptop in the office or on the go with the HP USB-C LC Power Adapter.
- The HP USB-C LC Power Adapter works with any of your laptops' USB-C ports[1] so you can stop worrying about finding the right adapter.
- Charge your laptop quickly with the HP USB-C LC Power Adapter's HP Fast Charge Technology[2].
- Rest easy with a one-year limited warranty.
Specifiche
Brand-specific features
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122442972, 195122443030 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 195122442972; (ABU) 195122443030 |
Certificates
| Compliance certificates | CCC/CE/Federal Communications Commission (FCC) |
Design
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
Features
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | HP |
| HP segment | Business |
| Output power | 65 W |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
Operational conditions
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
Packaging content
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pz |
Technical details
| Box contents | AC power adapter; USB Type-C cable; 1 Power Cord; Warranty Card |
| Features | Fast charging |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
Vendor information
Dettagli del prodotto
159 Articoli
Nuovo
Scheda tecnica
- HP GTIN (EAN/UPC)
- 195122442972, 195122443030
- URL del Regolamento Generale sulla Sicurezza dei Prodotti (GPSR)
- https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true
- Compliance certificates
- CCC/CE/Federal Communications Commission (FCC)
- Kabel enthalten
- AC
- Einstellbare Ausgangsspannung
- No
- HP Segment
- Business
- Lieferumfang
- AC power adapter; USB Type-C cable; 1 Power Cord; Warranty Card
- Eingebautes Display
- No
- Brand Name
- HP
- Warranty
- 1
- Betriebstemperatur (TT)
- 0 - 35 °C
- Lagertemperatur (TT)
- -20 - 85 °C
- Relative Luftfeuchtigkeit im Betrieb (HH)
- 20 - 95 %
- Art des Leistungsstroms
- AC-to-DC
- Ausgangsleistung
- 65 W
- Markenkompatibilität
- HP
- Stromversorgungstyp
- Indoor
- Zweck
- Laptop
- Menge pro Packung
- 1 Stück(e)
- Produktfarbe
- Black
- HP GTIN (EAN/UPC) with options
- (ABB) 195122442972; (ABU) 195122443030
- Merkmale
- Fast charging
Riferimenti Specifici
- Codice a barre UPC
- 195122443139
- MPN
- 1P3K6AA#UUZ