M VESA Full-Motion 50 75 100 looking for an ultimate VESA based wall mount for small displays ?
We think you found it. M VESA Full-Motion 50 75 100 offers a flexible alternative to rigid wall mounts for displays weighing up to 15kgs.
Multibrackets M VESA Full-Motion 50 75 100 can both tilt and rotate screens. Still it is safely secured with the optional padlock.
With the VESA 50 specification this arm supports popular 10 inch displays like the Samsung DB10E-T, DB10D and many more.
This Flexarm is perfect for public environments where flexible installations and smooth installation is of essence.
Of course even better for home installation with its quick and easy installation combined with the useful tilt and rotation function.
The new flexible, and safe solution to mount your displays.
- A Flexarm that can both tilt and rotate
- Perfect for public office instations
- Rare VESA 50 compatible
- Secure your display with the optional padlock
- M VESA Full-Motion 50/75/100 comes in three lengths to meet most needs
Spécifications
Design
Détails techniques
| Poids de l'emballage en plastique | 10 g |
| Poids de l'emballage métallique | 340 g |
| Poids de l’emballage en papier/carton | 70 g |
Données logistiques
| Hauteur du carton d'expédition | 20 cm |
| Largeur du carton d'expédition | 26 cm |
| Longueur du carton d'expédition | 28 cm |
| Poids brut du casier d’expédition (interne) | 5700 g |
| Produit par casier d’expédition (interne) | 12 pièce(s) |
| Produits par palette(EU) | 528 pièce(s) |
Ergonomie
| Ajustement de l'inclinaison | Oui |
| Angle d'inclinaison | -45 - 45 ° |
| Distance du mur (max) | 5,45 cm |
| Distance du mur (min) | 5,45 cm |
| Gestion optimisée des câbles | Non |
| Plage de l'angle d'oscillation | -45 - 45 ° |
Montage
| Capacité de charge maximale | 15 kg |
| Compatibilité interface de montage (max) | 100 x 100 mm |
| Compatibilité interface de montage (min) | 50 x 50 mm |
| Nombre d'affichages pris en charge | 1 |
| Norme VESA | 100 x 100/50 x 50/75 x 75 mm |
| Taille maximale de l’écran | 32 " |
| Taille minimale de l'écran | 9 " |
| Type de montage | Mur |
Poids et dimensions
| Poids en acier | 100 g |
| Poids en aluminium | 240 g |
| Poids en autres métaux | 0 g |
| Profondeur (max) | 5,45 cm |
Vendor information
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |