| Antenna gain level (max) | 2 dBi |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Placement | Table/Wall |
| Product colour | White |
| Reset button | Yes |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | No |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| AC adapter included | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| AC input voltage | 9 - 30 V |
| Input voltage | 9 - 30 V |
| Power consumption (max) | 6 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | MikroTik |
| Warranty | 15 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 767767
Brand: MikroTik
Reference: J9591A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 767296
Brand: Ubiquiti
Reference: W125913811
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: PL-501S000A-RW
Brand: Cambium Networks
Reference: RBD52G-5HACD2HND-TC767776
Brand: MikroTik
Reference: UAP-FLEXHD, 814722, 14355
Brand: Ubiquiti
Brand: Cambium Networks
Brand: Planet
Reference: 767713
Brand: MikroTik
Reference: N050045D001A
Brand: Cambium Networks
check_circle
check_circle