Philips FM16FD75B/00, 16 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Cap, 2.82 oz (80 g), White
| Capacity | 16 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Form factor | Cap |
| Product color | White |
| Fingerprint reader | No |
| PIN-secured access | No |
| Password protection | No |
| Width | 2.32" (59 mm) |
| Depth | 0.354" (9 mm) |
| Height | 0.787" (20 mm) |
| Weight | 2.82 oz (80 g) |
| Package width | 5.2" (132 mm) |
| Package depth | 0.394" (10 mm) |
| Package height | 3.94" (100 mm) |
| Package weight | 7.05 oz (200 g) |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128273643
Brand: Kingston
Brand: Philips
Reference: W128288517
Brand: Samsung
Reference: W127162594
Brand: Kingston
Reference: W128288519
Brand: Samsung
Reference: W128827660
Brand: Kingston
Reference: SDCZ430-128G-G46
Brand: Sandisk
Reference: W128279307
Brand: Kingston
Brand: Apricorn
Reference: 49172, ASK3Z-16GB, AUV128-16G-RBE, AUV128-16G-RBY, AUV150-16G-RB
Brand: CoreParts
Philips FM16FD75B/00, 16 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Cap, 2.82 oz (80 g), White
check_circle
check_circle