| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 9000 pages |
| Black toner page yield | 9000 pages |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Compatibility | HL-L8360CDW, MFC-L8900CDW |
| Printing colours | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Original |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.38 cm |
| Pallet gross weight | 121200 g |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Brand Name | Brother |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: A8K3250, TN-221Y
Brand: CoreParts
Reference: 6AJ000002106AJ00000292
Brand: Toshiba
check_circle
check_circle