| Type | Waste toner container |
| Device compatibility | Inkjet printer |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-C869RDTWFC - WorkForce Pro WF-C869RDTWF - WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC - WorkForce Pro WF-C8690DWF - WorkForce Pro WF-C8690DTWFC - WorkForce Pro WF-C8690DTWF - WorkForce Pro WF-C8690D3TWFC - WorkForce Pro WF-C8610DWF - WorkForce Pro WF-C8190DW - WorkForce Pro WF-C8190DTWC - WorkForce Pro WF-C8190DTW - WorkForce Pro WF-C8190D3TWC |
| Product color | Black |
| Country of origin | Indonesia |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.13" (105 mm) |
| Package depth | 5.91" (150 mm) |
| Package height | 3.74" (95 mm) |
| Package weight | 11 oz (311 g) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946629513 |
| Quantity per pallet | 600 pc(s) |
| Master (outer) case weight | 35.3 lbs (16 kg) |
| Master (outer) case length | 29.9" (760 mm) |
| Master (outer) case width | 20.7" (525 mm) |
| Master (outer) case height | 8.46" (215 mm) |
| Pallet weight | 0 oz (0 g) |
| Quantity per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Quantity per pallet (UK) | 600 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 oz (0 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Brand: Bixolon
Reference: 200936, DATAMAX-O_NEIL
Brand: Honeywell
Reference: AT16004, BTRY-MPP-34MA1-01, BTRY-MPP-34MAHC1-01, P1023901, P1023
Brand: CoreParts
Reference: PT-18R, PT-18RZ
Brand: CoreParts
Reference: 730022, 730040, 136020805B, 136020805H, BT700
Brand: CoreParts
Epson C13T671400, Waste toner container, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle