CoreParts MBXPOS-BA0039, Battery, Black, 1 pc(s)
| Type | Battery |
| Brand compatibility | CipherLab |
| Compatibility | CP60, CP60G |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 4400 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 16 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 1.46" (37 mm) |
| Depth | 1.1" (28 mm) |
| Height | 2.28" (58 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 6 oz (170 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Brand: Bixolon
Reference: 318-011-001, 318-011-002, 318-011-003, 318-011-004, 318-011-004
Brand: CoreParts
Reference: 55-000166-01, BTRY-WT40IAB0E
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0039, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle