| Type | Battery |
| Brand compatibility | Denso |
| Compatibility | B-60N, BHT 8000, BHT-6000 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 700 mAh |
| Battery voltage | 2.4 V |
| Battery capacity | 1.7 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 0.827" (21 mm) |
| Depth | 0.472" (12 mm) |
| Height | 1.85" (47 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.39" (86 mm) |
| Package depth | 1.14" (29 mm) |
| Package height | 2.99" (76 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 3120334201, 31203342-01, MBXPOS-BA0252
Brand: CoreParts
Reference: 161888-0001, SB-MX9-L
Brand: CoreParts
Reference: 128000790, 128000791, 90ACC1945, BT-7
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0072, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle