| Type | Ribbon core |
| Device compatibility | POS printer |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | TM-545, M-515/525/545 |
| Product color | Black |
| Country of origin | China |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 0.433" (11 mm) |
| Package depth | 7.09" (180 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Quantity per pallet | 1200 pc(s) |
| Pallet width | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height | 39.4" (100 cm) |
| Minimum order quantity | 80 pc(s) |
| Quantity per pallet layer | 240 pc(s) |
| Quantity per pallet layer (UK) | 260 pc(s) |
| Quantity per pallet (UK) | 1300 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 39.4" (100 cm) |
Data sheet
Specific References
Reference: 768328
Brand: Canon
Reference: 02-BATLION-12
Brand: CoreParts
Brand: Zebra
Epson C43S015426, Ribbon core, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle