Brother DK-11240, White, DK, 5.04 x 4.53 x 4.41" (128 x 115 x 112 mm), 1.31 oz (37 g), 102 x 51mm, 1.83 oz (52 g)
| Product color | White |
| Label type | DK |
| Dimensions (WxDxH) | 5.04 x 4.53 x 4.41" (128 x 115 x 112 mm) |
| Weight | 1.31 oz (37 g) |
| Label size | 102 x 51mm |
| Package weight | 1.83 oz (52 g) |
| Labels per pack | 600 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Number of cartons per pallet | 36 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Quantity per pallet | 432 pc(s) |
| Pallet weight | 755.5 lbs (342.7 kg) |
| Pallet height | 6.02" (15.3 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Brand: Capture
Reference: 800264-155
Brand: Capture
Brother DK-11240, White, DK, 5.04 x 4.53 x 4.41" (128 x 115 x 112 mm), 1.31 oz (37 g), 102 x 51mm, 1.83 oz (52 g)
check_circle
check_circle