DYMO 2177565, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Direct thermal, Universal, Rectangle
| Product color | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Print technology | Direct thermal |
| Purpose | Universal |
| Shape | Rectangle |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Label width | 4.02" (10.2 cm) |
| Label height | 8.27" (21 cm) |
| Weight | 13.2 lbs (6 kg) |
| Labels per pack | 840 pc(s) |
| Rolls per pack | 6 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 880409-031DU
Brand: Capture
Reference: 880026-025
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 880191-177D
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 880134-203
Brand: Capture
DYMO 2177565, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Direct thermal, Universal, Rectangle
check_circle
check_circle