Description
Z-Ultimate 3000T
5180 per roll, 6 per case, per pack.
Media Size- 3" x 1 "
- 76.2 mm x 25.4 mm
Media Format- Roll
Compatible Printers105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 90XiII, 90XiIII, 90XiIIIPlus, 96XiIII, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus
Zebra Z-Ultimate 3000T. Product color: White, Label type: Z-Ultimate 3000T, Type: Die-cut label. Label width: 3" (7.62 cm), Label height: 1" (2.54 cm), Size (imperial): 3". Labels per pack: 31080 pc(s), Labels per roll: 5180 pc(s)
| Product color | White |
| Label type | Z-Ultimate 3000T |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Material | Polyester |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Finish type | Gloss |
| Shape | Rectangle |
| Water-resistant | Yes |
| Tear-proof | Yes |
| Label width | 3" (7.62 cm) |
| Label height | 1" (2.54 cm) |
| Size (imperial) | 3" |
| Core diameter | 3" (7.62 cm) |
| Labels per pack | 31080 pc(s) |
| Rolls per pack | 6 |
| Labels per roll | 5180 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Details
35-880344-025
2026-05-28
New
Data sheet
- Type
- Die-cut label
- Product color
- White
- Harmonized System (HS) code
- 84439990
- Format
- Roll
- Material
- Polyester
- Print technology
- Thermal transfer
- Size (imperial)
- 3"
- Waterproof
- Yes
- Shape
- Rectangle
- Finish type
- Gloss
- Klebetyp
- Permanent
- Labels per pack
- 31080 pc(s)
- Label type
- Z-Ultimate 3000T
- Label width
- 3" (7.62 cm)
- Label height
- 1" (2.54 cm)
- Rolls per pack
- 6
- Adhesive material
- Acrylic
- Labels per roll
- 5180 pc(s)
- Core diameter
- 3" (7.62 cm)
- Reißfest
- Yes
Specific References
- EAN13
- 5051964413974
- MPN
- 880344-025