Reference: 110900
Brand: Brady
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Product color | Black |
| Charger compatibility | Universal |
| Power bank & device charging at once | No |
| Built-in display | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 20000 mAh |
| Charging source | USB |
| Built-in radio | No |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 77 Wh |
| Fast charging technology | Power Delivery |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 65 W |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Input voltage | 5, 9, 12, 15, 20 V |
| Input current | 3, 2, 3, 3, 3.25 A |
| Port 1 output power | 65 W |
| Port 2 output power | 22.5 W |
| Output voltage | USB-C: 5, 9, 12, 15, 20; USB-A: 5, 9, 12 |
| Output current | 4.5 A |
| Port 1 output current | 3.25 A |
| Port 2 output current | 4.5 A |
| Auto power off | Yes |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), UKCA, CE, RoHS |
| Width | 2.48" (63 mm) |
| Depth | 1.25" (31.7 mm) |
| Height | 3.94" (100 mm) |
| Weight | 11.3 oz (320 g) |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Package width | 3.78" (96 mm) |
| Package depth | 1.26" (32 mm) |
| Package height | 7.52" (191 mm) |
| Package weight | 15.9 oz (450 g) |
| Package type | Hanging box |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Country of origin | China |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: W128812270
Brand: Samsung
Sandberg 420-95, 20000 mAh, Lithium-Ion (Li-Ion), Power Delivery, Black
check_circle
check_circle