| Product color | Black |
| Charger compatibility | Universal |
| Shape | Rectangle |
| Protection features | Waterproof |
| LED indicators | Charging |
| International Protection (IP) code | IPX8 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 10000 mAh |
| Charging source | USB |
| Fast charging | Yes |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 37 Wh |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Input voltage | 5/9/12 V |
| Input current | 3/2/1.5 A |
| Total output power | 20 W |
| Port 1 output power | 20 W |
| Output voltage | 5/9/12 V |
| Output current | 3 A |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Width | 2.56" (65 mm) |
| Depth | 4.06" (103 mm) |
| Height | 0.591" (15 mm) |
| Weight | 6.53 oz (185 g) |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Package width | 3.78" (96 mm) |
| Package depth | 0.945" (24 mm) |
| Package height | 5.2" (132 mm) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 451-BCFZ, PW7018LC, WF5RR, 451-BBMV, 451-BCDV, 94TR3
Brand: CoreParts
Reference: W128812270
Brand: Samsung
Sandberg 421-32, 10000 mAh, Lithium-Ion (Li-Ion), 3.7 V, 20 W, Black
check_circle
check_circle