| Product colour | Black |
| AC port type | C8 |
| Adjustable output voltage | No |
| Compatibility | - Inspiron 13 (1318)/- Inspiron 1420/- Inspiron 14z (1470)/- Inspiron 15 (1526)/- Inspiron 15 (1545)/- Inspiron 1501/- Inspiron 1520/- Inspiron 1521/- Inspiron 15z (1570)/- Latitude 131L/- Latitude 2100/- Latitude D420/- Latitude D430/- Latitude D520/- Latitude D530/- Latitude D531/- Latitude D630/- Latitude D631/- Latitude E5400/- Latitude E5500/- Latitude XT/- Studio 15 (1535)/- Studio 1536/- Vostro 1000/- Vostro 1014/- Vostro 1015/- Vostro 1320/- Vostro 1400/- Vostro 1500/- Vostro A860/- XPS M1210 |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output current | 3.34 A |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 6 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Acer
Reference: 710412-001, 714657-001, MBXHP-DC0001, RP000635459
Brand: CoreParts
Reference: 0A001-00237500, 0A001-00236700
Brand: ASUS
Reference: 239427-001, 239427-003, 380467-004, 381090-001, 384019-001, 3840
Brand: CoreParts
Reference: ED495AA, 613153-001
Brand: HP
Reference: KP.0450H.002, KP.04501.002, KP.04503.002, KP.04503.008, 25.LH60J
Brand: CoreParts
Reference: 792619-001, ES635020
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle