Lanview MO-407-BBOP, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 1310 nm, Stainless steel, Dell
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Wavelength | 1310 nm |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Stainless steel |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | Dell 407-BBOP |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 4.13" (105 mm) |
| Height | 0.906" (23 mm) |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: AT-SP10BD20-12
Brand: Lanview
Reference: SRX-SFP-10GE-LR
Brand: Lanview
Reference: XFP-10GBASE-LR
Brand: Lanview
Reference: 02311BJJ
Brand: Lanview
Reference: FTLX8511D3_XFP-SR
Brand: Lanview
Brand: Cisco
Reference: 57-1000117-01, XBR-000163, 88Y6416, 45W0501
Brand: Lanview
Reference: 40GB-LR4-QSFP
Brand: Lanview
Reference: DEM-311GT
Brand: Lanview
Lanview MO-407-BBOP, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 1310 nm, Stainless steel, Dell
check_circle
check_circle