| Brand compatibility | Planet |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Planet MGB-GT |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | RJ45 |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver type | Copper |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Data sheet
Specific References
Reference: 25G-SFP28-SR
Brand: Lanview
Reference: JD061A
Brand: Lanview
Reference: XBR-000153, 00MY764
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-BXU-S
Brand: Lanview
Reference: Z-SFP-1G-BX-U
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: QSFP-40G-LR4
Brand: Lanview
check_circle
check_circle