Lanview MO-407-BBWQ, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, MTP/MPO, 3937" (100 m), Full
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Fiber optic connector | MTP/MPO |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Duplex system | Full |
| Product color | Black, Silver |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | 407-BBWV |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 864417
Brand: Brocade
Reference: SFP-10G-SR, SFP-10G-SR_, SFP-10G-SR-COM, SFP-10GB-SR-C, SFP-10G-
Brand: Lanview
Reference: 02310MNW
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Planet
Reference: J9150A, JD092B, JL437A, J9150D, J9150D-ST, R9D18A
Brand: Lanview
Reference: AA1403005, AA1403005-E5, AA1403005C, AA1419013
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: FG-TRAN-LX, FN-TRAN-LX, FR-TRAN-LX
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-T
Brand: Lanview
Reference: DS-SFP-FC16G-LW-RF, DS-SFP-FC16G-LW
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-1GE-T, SFP-1GE-FE-E-T, JX-SFP-1GE-T, SFP-1GE-T
Brand: Lanview
Lanview MO-407-BBWQ, Fiber optic, 100000 Mbit/s, QSFP28, MTP/MPO, 3937" (100 m), Full
check_circle
check_circle