Lanview MO-CDL10JD120B, Fiber optic, 155 Mbit/s, SFP, LC, 393700.8" (10000 m), 1310 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 155 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Stainless steel |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HPE |
| Compatible products | Aruba JD120B |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Cisco
Brand: Lanview
Brand: D-Link
Brand: Cisco
Reference: SFP-1GE-LX
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-DR-S
Brand: Lanview
Reference: SRX-XFP-10GE-ER
Brand: Lanview
Brand: Ubiquiti
Reference: N4064F
Brand: Lanview
Reference: 99110844
Brand: Cisco
Lanview MO-CDL10JD120B, Fiber optic, 155 Mbit/s, SFP, LC, 393700.8" (10000 m), 1310 nm
check_circle
check_circle