Lanview MO-SFP2234HP, Fiber optic, 2500 Mbit/s, SFP, LC, 11811" (300 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 2500 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 11811" (300 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic, White |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | 229204-001 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: JH645A
Brand: Lanview
Reference: E1MG-100FX-IR-OM
Brand: Lanview
Reference: J4131A, J4131-61401
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP2234HP, Fiber optic, 2500 Mbit/s, SFP, LC, 11811" (300 m), 850 nm
check_circle
check_circle