Lanview MO-SFP2227, Fiber optic, 4250 Mbit/s, SFP, LC, 19685" (500 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 4250 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 19685" (500 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Product color | Metallic, White |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Finisar |
| Compatible products | FTLF8524P2BNV |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: Omada
Reference: MAM1Q00A-QSA
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: GLC-FE-100FX
Brand: Lanview
Reference: 845970-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-10G-SR, SFP-10G-SR_, SFP-10G-SR-COM, SFP-10GB-SR-C, SFP-10G-
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10BD20-12
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-BX40-D
Brand: Lanview
Reference: SFP-10GE-T
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP2227, Fiber optic, 4250 Mbit/s, SFP, LC, 19685" (500 m), 850 nm
check_circle
check_circle