Lanview MO-AT-SP10T, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), 10BASE, 100BASE, Gold, White
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE, 100BASE |
| Product color | Gold, White |
| Form factor | SFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Allied Telesis |
| Compatible products | AT-SP10T |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.21" (107 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 0.945" (24 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SRX-XFP-10GE-SR
Brand: Lanview
Reference: DN-81001
Brand: Lanview
Reference: AT-SPLX10_I
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-SR
Brand: Lanview
Reference: QSFP28-100G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: E10GSFPLR, FTLX1471D3BCV-I3
Brand: Lanview
Reference: JH233A
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: W127008287
Brand: Lanview
Reference: 40GB-SR4-QSFP
Brand: Lanview
Reference: 10G-SFPP-ER
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-COPPER
Brand: Lanview
Lanview MO-AT-SP10T, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), 10BASE, 100BASE, Gold, White
check_circle
check_circle