HP ENVY Rechargeable Mouse 500, Ambidextrous, Laser, RF Wireless, 1600 DPI, Black, Grey
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 2 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Recommended usage | Universal |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black, Grey |
| HP segment | Home |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Width | 107 mm |
| Depth | 67 mm |
| Height | 38.6 mm |
| Weight | 120 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 107 mm |
| Package depth | 67 mm |
| Package height | 38.7 mm |
| Package weight | 160 g |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Country of origin | China |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628588961 |
Data sheet
Specific References
Reference: W129172448
Brand: HP
Reference: W128212102
Brand: Logitech
Reference: 1059790
Brand: Logitech
Reference: W126603152
Brand: HP
HP ENVY Rechargeable Mouse 500, Ambidextrous, Laser, RF Wireless, 1600 DPI, Black, Grey
check_circle
check_circle