Lenovo Go Wireless Multi Device, Ambidextrous, Optical, RF Wireless + Bluetooth + USB Type-A, 2400 DPI, Gray
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth + USB Type-A |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | Gray |
| Laser color | Blue |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Power source | Batteries/Cable |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Rechargeable | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 380 mAh |
| USB Power Delivery | No |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Width | 3.94" (100 mm) |
| Depth | 2.44" (62 mm) |
| Height | 1.34" (34 mm) |
| Weight | 2.65 oz (75 g) |
| Receiver width | 0.709" (1.8 cm) |
| Receiver depth | 0.591" (1.5 cm) |
| Receiver height | 0.354" (9 mm) |
| Receiver weight | 0.0529 oz (1.5 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 6.06" (154 mm) |
| Package depth | 3.98" (101 mm) |
| Package height | 2.17" (55 mm) |
| Package weight | 8.29 oz (235 g) |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-C |
| Receiver type | Nano receiver |
Data sheet
Specific References
Reference: 910-002238910-002235817240
Brand: Logitech
Reference: W126983405
Brand: Logitech
Reference: 1069779
Brand: Logitech
Lenovo Go Wireless Multi Device, Ambidextrous, Optical, RF Wireless + Bluetooth + USB Type-A, 2400 DPI, Gray
check_circle
check_circle