Kingston Technology KCP556US8-16, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 288-pin DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 46 |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.1 V |
Data sheet
Specific References
Reference: M393A2K43CB2-CTD
Brand: Samsung
Reference: 0HMAA4GR7CJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: 864415
Brand: Fujitsu
Reference: RP001227407
Brand: CoreParts
Reference: 684031-001B-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPHTPJ7C_32G
Brand: Dell
Kingston Technology KCP556US8-16, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 288-pin DIMM
check_circle
check_circle