HP 8GB DDR3 1333MHz, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM, Green
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| CAS latency | 9 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Module configuration | 512M x 4 |
| Product color | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 590029
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 501533-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 805349-B21-RFB, 607775, 99103888
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99108163
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 726722-B21, 589991
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: RP001225393
Brand: CoreParts
Reference: FRU5M30V06946
Brand: Lenovo
Reference: 49Y1397, 99000700
Brand: IBM
HP 8GB DDR3 1333MHz, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM, Green
check_circle
check_circle