| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory ranking | 4 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Product colour | Black/Green |
| Chips organisation | 4Rx4 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: HP
Reference: KTD-PE6950_8G, A2018596, A2018597, A2257191, A2257192, A2257193
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: B4U36AA, 99108003
Brand: HP
Brand: HP
Reference: RP001229272
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle