| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 627812-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNP8WKDYC_32G-RFB
Brand: Dell
Reference: W125834039
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647895-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 585157-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99103954
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Kingston
check_circle
check_circle