| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | - PowerEdge C6525/- PowerEdge R6515/- PowerEdge R6525/- PowerEdge R7515/- PowerEdge R7525 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Chips organisation | 2Rx8 |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1037305
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTD-PE6950_2G, A2018602, A2018603
Brand: CoreParts
Reference: 846740-001, 836220-B21, 815336
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99105926
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647895-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 647909-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH-XW667LP_8G, 466440-B21, EM162AA _2PCS_, 397415-B21B, RP00122
Brand: CoreParts
Reference: 715274-001, 99009084
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle