| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory voltage | 1.5 V |
Data sheet
Specific References
Reference: 99106131
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 013224-002, 526694
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 879505-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 5M30Z71796, 5M31K03066, 79U71AA, AC774048, AL0M6AA, SNPW1KKYC_16
Brand: CoreParts
Reference: KCP3L16NS8_4, D51264KL110S, KAC-VR316L_4G, KTD-XPS730CL_4G, KTL-
Brand: CoreParts
DELL 7H18C, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle