| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Product color | Green |
| Compatible products | - PowerEdge C4130 - PowerEdge FC430 - PowerEdge FC630 - PowerEdge FC830 - PowerEdge M630 - PowerEdge M830 - PowerEdge R430 - PowerEdge R530 - PowerEdge R630 - PowerEdge R630XL - PowerEdge R730 - PowerEdge R730XD - Poweredge R830 - PowerEdge R930 - PowerEdge T430 - PowerEdge T630 - Precision R7910 - Precision T5810 - Precision T7810 - Precision T7910 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0AA799087-RFB, 99113051, 834337
Brand: DELL
Reference: 416471-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W127218995
Brand: Fujitsu
Reference: 99110916
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 814826
Brand: HP
Reference: W129043626
Brand: Hewlett Packard Enterprise
DELL A8711887, 16 GB, DDR4, 2400 MHz, 288-pin DIMM, Green
check_circle
check_circle