Reference: 110900
Brand: Brady
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| Certification | REACH/WEEE |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99111696
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 500202-061
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 728629-B21, 616278
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: HP
Reference: 413015-B21-RFB
Brand: CoreParts
Reference: KAC-VR313S_2G, KVR1333D3N9_2G
Brand: CoreParts
Reference: W128283626
Brand: Kingston
check_circle
check_circle