| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Samsung
Brand: HP
Reference: 590029
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Corsair
Reference: 99001549
Brand: HP
Reference: 774175-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 733736-001, E2Q93AA
Brand: CoreParts
Reference: 641027-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99009116
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle