| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 11 |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Memory voltage | 1.5 V |
| SPD profile | Yes |
| Chips organisation | 512Mx72 |
| Brand Name | Samsung |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 819880-B21
Brand: CoreParts
Reference: 483403-B21
Brand: CoreParts
Reference: KCS-UC426_16G, KTH-PL426_16G, KTL-TS426_16G, 840757-091-RFB
Brand: CoreParts
Reference: KTD-XPS730CL_4G, HMT451U6BFR8A-PB
Brand: CoreParts
Reference: KTH-PL313E_2G, 500670-S21, 593921-B21, 661621-001, FX545AV _2X2G
Brand: CoreParts
Reference: KTM2759K2_8G, 41Y2767 _2PCS_, 41Y2768, FRU 40T7980, 0646A042
Brand: CoreParts
Reference: 647899-B21, 664691-001, 99009088
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle