| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Component for | PC/Server |
| ECC | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128282256
Brand: Kingston
Brand: CoreParts
Brand: HP
Reference: 664692-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 504351-B21, 504589-001, 501158-001, RP000121017
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle