CoreParts MMDE036-8GB, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Country of origin | China |
| Product color | Green |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 5.71" (145 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 6VDX7, KN.8GB04.044
Brand: CoreParts
Reference: M471A1G43DB0-CPB, KCP421SS8_8
Brand: CoreParts
Reference: KTH-X3CL_8G, 691160-961, 693374-005
Brand: CoreParts
Reference: C7779-60270
Brand: CoreParts
Reference: 6NX83AA, L50384-001, L50384-002
Brand: CoreParts
Reference: 641369-001
Brand: CoreParts
Reference: KCP3L16SS8_4, M51264KL110S, KAC-MEMKL_4G, KAS-N3CL_4G, KTA-MB160
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB800_2G, MA347G_A, MB412G_B
Brand: CoreParts
Reference: CT8G4SFS824A
Brand: CoreParts
Reference: KVR16S11K2_16
Brand: CoreParts
Reference: KTA-MB800K2_4G, MB413G_B, MC322G_A
Brand: CoreParts
Reference: KCP426SD8_32
Brand: CoreParts
Reference: 55Y3708-AX
Brand: CoreParts
CoreParts MMDE036-8GB, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 2400 MHz, Green
check_circle
check_circle