HP 585157-001, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM
| Internal memory | 4 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| ECC | No |
| CAS latency | 9 |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 684031-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: A2Z50AA _4X8GB_, KTH-PL316EK4_32G
Brand: CoreParts
Reference: 500202-061-RFB
Brand: CoreParts
Reference: 99108967
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9P83AAJ9P83AT
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0SNPP134GCK2_16G-RFB
Brand: Dell
Reference: FRU5M30V06809
Brand: Lenovo
Reference: KCP432SS6_8, KCP432SS8_8, KVR32S22S8_8
Brand: CoreParts
HP 585157-001, 4 GB, 1 x 4 GB, DDR3, 1333 MHz, 240-pin DIMM
check_circle
check_circle