| Internal memory | 32 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | RDIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| CAS latency | 21 |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Data sheet
Specific References
Reference: 0B47378, KTL-TC316E_8G
Brand: CoreParts
Reference: 99112279, 844109
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 633543-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMG2421_6GB, KTS-SF313SK3_6G
Brand: CoreParts
Reference: 735302-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 0SNPPKCG9C_8G-RFB
Brand: Dell
Reference: 1R8CR
Brand: CoreParts
Samsung M393A4K40CB2-CVF, 32 GB, 1 x 32 GB, DDR4, 2933 MHz, RDIMM
check_circle
check_circle