| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| CAS latency | 19 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Compatible products | HP ZBook 15 G5v; HP ZBook 15 G5; HP ZBook 17 G5; HP EliteBook 820 G4 Notebook PC; HP EliteBook 840 G5 Notebook PC; HP EliteBook 850 G5 Notebook PC; HP EliteBook 840r G4 Notebook PC; HP EliteBook 840 G4 Notebook PC; HP EliteBook 850 G4 Notebook PC; HP EliteBook 745 G5 Notebook PC; HP EliteBook 755 G5 Notebook PC; HP EliteBook 745 G4 Notebook PC; HP EliteBook 755 G4 Notebook PC; HP EliteBook 735 G5 Notebook PC; HP EliteBook 725 G4 Notebook PC; HP EliteBook 820 G3 Notebook PCHP EliteBook 840 G3 Notebook PC; HP EliteBook 850 G3 Notebook PC; HP OMEN Pro Mobile Workstation |
| HP segment | Business |
| Width | 2.74" (69.6 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 0.138" (3.5 mm) |
| Weight | 0.273 oz (7.75 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 664691-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 0HMA82GR7DJR8N-XN-RFB
Brand: Dell
Reference: 726718-B21, 589989
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTH-XW667_16G, 1_4 OF 495604-B21 _64GB KIT_, RP000108892, 413015
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 853231
Brand: HP
Reference: 501536-001 500205-071
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP Memoria DDR4 de 8 GB y 2666 MHz, 8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 2666 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle