Vivolink Audiopack Subwoofer 6.5 + 4 x premium 40W ceiling speakers (Limited Bundle Pack Offer), 2.1 channels, Wired, 110 W, 40 - 20000 Hz, 4 Ω, Black
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Number of drivers | 3 |
| Woofer | Yes |
| Woofer diameter (imperial) | 8" |
| Subwoofer RMS power | 50 W |
| RMS rated power | 110 W |
| Speakers RMS power | 40 W |
| Frequency range | 40 - 20000 Hz |
| Impedance | 4 Ω |
| Crossover frequency | 200 Hz |
| Product color | Black |
| Housing material | Plastic |
| Volume control | Rotary |
| On/off switch | Yes |
| Certification | CE |
| Amplifier | Built-in |
| Amplifier class | D |
| Amplifier output power | 110 W |
| Amplifier output power (woofer) | 50 W |
| Amplifier output power (tweeter) | 30 W |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | Yes |
| 6.35 mm (1⁄4-inch) input | 1 |
| Audio RCA inputs | 1 |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 75 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Current | 1 A |
| Width | 7.01" (178 mm) |
| Depth | 6.38" (162 mm) |
| Height | 9.45" (240 mm) |
| Weight | 13.8 lbs (6.26 kg) |
| Package width | 17.3" (440 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 10.4" (265 mm) |
| Package weight | 14.9 lbs (6.75 kg) |
| Cables included | AC |
| Manual | Yes |
| Mounting brackets included | Yes |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Number of amplifier channels | 3 channels |
| Magnetically shielded | Yes |
| Audio (L/R) in | 1 |
| Adaptor plug | EU |
| Speaker weight | 13.3 lbs (6.04 kg) |
| Accessories included | AC Power Cord |
| Front speaker frequency range | 80 - 20000 Hz |
| Front speaker impedance | 4 Ω |
| Case color | Black |
| Housing color | Black |
Data sheet
Specific References
Reference: 2173101820590
Brand: Logitech
Brand: Vivolink
Brand: Ubiquiti
Brand: Vivolink
Brand: Vivolink
Vivolink Audiopack Subwoofer 6.5 + 4 x premium 40W ceiling speakers (Limited Bundle Pack Offer), 2.1 channels, Wired, 110 W, 40 - 20000 Hz, 4 Ω, Black
check_circle
check_circle