| Component for | Server/workstation |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA III |
| Maximum read (4KB) | 90000 IOPS |
| Maximum write (4KB) | 19000 IOPS |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Read speed | 560 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| SSD capacity | 480 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Write speed | 510 MB/s |
| Maximum operating altitude | 3050 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: W129153112
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P18432-B21813012824571
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 868924-001-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle