| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Yes |
| Component for | PC/Laptop |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Read speed | 6900 MB/s |
| Write speed | 4400 MB/s |
| Certification | BSMI, FCC, ICES-003, CE, UK DOC, VCCI, KCC, RCM, CB |
| Width | 3.15" (80 mm) |
| Depth | 0.866" (22 mm) |
| Height | 0.0878" (2.23 mm) |
| Weight | 0.254 oz (7.2 g) |
| Package width | 6.97" (177 mm) |
| Package depth | 5.67" (144 mm) |
| Package height | 2.09" (53 mm) |
| Package weight | 3.17 oz (90 g) |
| Package type | Box |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128920224
Brand: Advantech
Lenovo 4XB1M86954, 512 GB, M.2, 6900 MB/s
check_circle
check_circle